Primăria Sectorului 3 iese la întâlniri cu locuitorii


Primăria Sectorului 3 dă startul întâlnirilor de primăvară cu locuitorii, așa că dacă stai prin zonă și vrei să schimbi două vorbe cu reprezentanții administrației locale, acum e momentul.
Prima oprire e în Parcul Emil Gârleanu, de la ora 17:30. E locul ăla verde și liniștit din cartier unde mai toată lumea vine cu copiii sau la plimbare, așa că e un cadru relaxat pentru o discuție.
Apoi, de la ora 18:30, echipa se mută în locul de joacă din sensul giratoriu de la intersecția străzilor Râmnicu Vâlcea și Râmnicu Sărat. Da, exact acolo unde copiii se joacă în centrul sensului, că doar la București avem locuri de joacă și-n mijlocul giratoriilor.
E o inițiativă pe care Primăria Sectorului 3 o face periodic — ieșiri în cartier, întâlniri față în față cu oamenii, ca să afle direct ce-i doare, ce-i bucură, ce ar trebui reparat sau îmbunătățit. Mai practic decât atât nu se poate.
Dacă ai ceva pe suflet legat de cartierul tău, acum e ocazia să spui direct. Și dacă nu, măcar dai o tură prin parc într-o seară frumoasă de mai.
To provide the best experiences, we and our partners use technologies like cookies to store and/or access device information. Consenting to these technologies will allow us and our partners to process personal data such as browsing behavior or unique IDs on this site and show (non-) personalized ads. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Click below to consent to the above or make granular choices. Your choices will be applied to this site only. You can change your settings at any time, including withdrawing your consent, by using the toggles on the Cookie Policy, or by clicking on the manage consent button at the bottom of the screen.